Tryskání uhlíkové oceli



Rozměry a kapacity
Normy
Manipulace a balení
Kvalita, audity, certifikáty



Tryskání, známé také jako pískování, je jednou ze základních metod povrchových úprav uhlíkových ocelí. Tato technika umožňuje efektivně odstranit okuje a zdrsnit povrch pro nanášení nátěrových hmot. V našem moderním tryskacím boxu, který je vybaven celopodlahovým sběrem abraziva, využíváme ocelovou ostrohrannou drť. V případě, že na povrch, který podstoupil tryskání, nebude okamžitě aplikován základní nátěr, jsme schopni povrch pasivovat, a ochránit jej tak až několik týdnů před vznikem koroze.

Rozměry a kapacity


Máme k dispozici jeden tryskací box, který je vybaven kolejemi pro manipulaci s těžkými díly. Prostor před tryskacím boxem obsluhují jeřáby o nosnosti 10 000 kg a 20 000 kg.
Délka (mm)Hloubka (mm)Šířka (mm)Počet
14 5005 0004 5001 box


Normy


Tryskání provádíme zpravidla dle normy ČSN ISO 8501-1.

Na výslednou kvalitu povrchu dohlíží náš tým techniků z oddělení kvality. Na požádání vystaví k objednávce protokol o provedení práce dle ČSN EN 10204 – Prohlášení o shodě s objednávkou. V případě potřeby je možné se s manažerem kvality domluvit na vystavení Inspekčního certifikátu dle ČSN EN 10240. Je potřeba vědět, dle jaké normy zkoušku požadujete a mít definované parametry pro zkoušku. Více informací o provádění zkoušek se dozvíte v článcích na našem blogu.  


Manipulace a balení


Cílem každého technologického postupu je optimalizovat výsledný produkt s ohledem na náklady prováděného procesu. Pokud je otryskání dílu z uhlíkové oceli jeho konečnou povrchovou úpravou a nepokračujeme již např. jeho lakováním, je balení a expedice těchto dílů prováděno s ohledem na přání zákazníka. Díly je možno s ohledem na ekonomičnost poslat jako volně ložené nebo použít stejné balení jako pro díly lakované – tzn. dřevěné trámky, hranoly a palety.


Kvalita, audity, certifikáty


Povrch po tryskání u ocelových dílů je hodnocen podle ČSN ISO 8501-1, která určuje stupně zarezavění povrchu A, B, C, D a stupeň příprava povrchu otryskáním Sa 1, Sa2, Sa2½, Sa3. Povrch po otryskání odpovídá požadovanému stupni přípravy povrchu Sa. Při tryskání dochází vlivem kinetické energie abraziva ke vzniku vnitřního pnutí. Tato skutečnost se může v určitých případech projevit deformací – prohnutím tryskané plochy, což je výraznější u jednostranně tryskaných povrchů a také u oboustranně tryskaných povrchů dílů z materiálu o tloušťce do 3 mm. Tryskání zvyšuje drsnost povrchu. Po otryskání se díly ofukují stlačeným vzduchem. Na povrchu však může zůstat tenká vrstva jemného prachu. Výsledný povrch dílu z konstrukční uhlíkové oceli není chráněn proti vzniku koroze. Oxidace začne probíhat prakticky okamžitě.  

Na výslednou kvalitu povrchu dohlíží tým techniků z oddělení kvality. Na požádání vystaví k objednávce protokol o provedení práce dle ČSN EN 10204 – 2.1 Prohlášení o shodě s objednávkou.


Další služby




Moření a pasivace nerezové oceli


Moření a pasivace uhlíkové oceli


Tryskání nerezové oceli







FK System

Zaujaly Vás naše služby?

Neváhejte nás kontaktovat.


Vytvořila společnost